Potyczki 2015

 

Sport, integracja i świetna zabawa” – te słowa stały się myślą przewodnią tegorocznych

II DOMOWYCH POTYCZEK SPORTOWYCH,

które odbyły się w dniach 25-26.06.2015r. w miejscowości Funka.

 Impreza po raz drugi już została zainicjowana i wspólnie zorganizowana przez Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach oraz Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży w Kamieniu Krajeńskim.

 Główne cele imprezy to:

 - aktywizacja społeczna Mieszkańców DPS,

 - propagowanie zdrowego stylu życia poprzez udział w zawodach sportowych,

 - dobra zabawa, rekreacja i integracja.

 W tegorocznych DOMOWYCH POTYCZKACH SPORTOWYCH uczestniczyli przedstawiciele dziewięciu domów pomocy społecznej oraz jednego środowiskowego domu samopomocy z terenu woj. pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Powiat Chojnicki reprezentowany był przez Mieszkańców DPS w Chojnicach oraz ŚDS w Chojnicach. Każda drużyna składała się z sześciu osób, dla których przygotowano 13 konkurencji sportowych m.in. grę w piłkarzyki, siatkówkę, tenis stołowy, przeciąganie liny, koszykówkę, kręgle , bieg w „gaciach” itp.

 Główną nagrodę tj. Grand Prix Dyrektorów DPS w Chojnicach oraz DPS w Kamieniu Kraj.

wywalczyli Mieszkańcy DPS w Suchorączku.

 Imprezie towarzyszył wyjątkowy nastrój oraz przyjazna i rodzinna atmosfera . Po trudnej całodziennej rywalizacji sportowej, której towarzyszył duch fair play, uczestnicy mieli okazję zrelaksować się podczas koncertu wieczornego , w którym wystąpili soliści: Olga - zaprezentowała piosenki dzięcięce, Ela-nasza mieszkanka, zaśpiewała „Kasztany” i „Gdzie ci mężczyźni”, Dariusz Buczek, laureat Ogólnopolskiego Festiwalu Pioseki Zaczarowanej w Krakowie oraz wielki recital 6 osobowego zespołu muzyków „Nagła Zmiana Klimatu”.

 Zapraszamy  na III edycję Potyczek Sportowych.

 

Dyr.DPS Chojnice

 Dagmara Orzech